Celulitída

Celulitída
16. januára 2019 Martin Hyben

Celulitída

Už dlhšie som sa chystal rozobrať túto pre ženy tak citlivú tému. Pokladám za veľmi dôležité šíriť správne informácie najmä v dnešnej dobe plnej dezinformácií, kde je pre mnohých jediným cieľom zisk. Áno, obchodníci sú ochotní klamať pomaly vo všetkom, len aby dosiahli zisk. ?
Celulitída sa tak stala pre ľudí, ktorí vďaka nej zarábajú veľmi vďačným problémom, keďže väčšina žien ani netuší, čo to v skutočnosti je a prečo sa tvorí. ❓
Myslím, že ju netreba bližšie predstavovať. Každá žena veľmi dobré pozná tú nepríjemnú pomarančovú kožu. ?
KTO TRPÍ CELULITÍDOU?
Trpia ňou väčšinou ?‍ ženy, ale vyskytuje sa aj u ?‍ mužov. Ľudia môžu byť tuční, ale aj chudí a napriek tomu majú celulitídu.
KDE JE PROBLÉM?
Hlavným problémom a dôvodom, prečo vzniká celulitída, je atrofia svalovej hmoty. Práve svalová hmota, ktorá atrofuje, môže za to, že koža stráca svoju pružnosť a tvar.?
Prečo sa to deje?
Atrofovanie svalovej hmoty je spojené s hormonálnymi problémami. Vďaka klesajúcim hormónom odchádza aj svalová hmota. Hladiny hormónov sú zavislé od stravy, ale tiež celkovej životosprávy. Teda… zase sme pri strave.??
STRAVA
Strava chudobná na plnohodnotné potraviny a nečinnosť majú na svedomí hormonálne problémy a odbúravanie svalovej hmoty. V strave absentujú hlavne ?bielkoviny a kvalitné ?tuky.
AKO SA JEJ ZBAVIŤ?
Je to vcelku jednoduché. Celulitída je problém, ktorého príčinu treba hľadať vo vnútri tela, preto ho treba aj tak riešiť. Rôzne procedúry a prípravky “pomôžu” skôr vašej ?peňaženke, ako celulitíde. Preto je vhodné dať do poriadku a venovať pozornosť hormonálnej ⚖️rovnováhe. To dosiahneme tak, že v prvom rade  upravíme stravu. Plnohodnotné potraviny, vyvážené makronutrienty v dostatočnom množstve. Zrejme sa už opakujem, ale strava je naozaj alfa a omega. Strava neovplyvňuje len to ako vyzeráte, ale aj celkové zdravie.
Keď máte upravenú stravu potom treba začať ?️‍♂️cvičiť. Cvičenie ale musí byť zamerané na celé telo a hlavne rovnomerne.
ČO NEROBIŤ?
Určite nie je vhodné cvičiť len tú partiu, ktorá je postihnutá celulitídou a venovať jej viac pozornosti, ako ostaným. Je to totiž najrýchlejšia cesta k vážnejším problémom, ako celulitída.
☝️Veľký pozor si dávajte na diéty, detox a iné nezmysly. Každá diéta či detox bude mať na svedomí ďalšie odbúranie svalovej hmoty a s tým aj zhoršenie celulitídy. Takisto prehnané množstvá ?‍kardia celulitíde, ale že vôbec neprospievajú.
Takže úprava životného štýlu a nabratie svalovej hmoty je skutočne jediný spôsob, akým sa dá zbaviť celulitídy a to aj natrvalo. Dokonca pri dobrej disciplíne to môže byť už po pár mesiacoch a nemusí to ani stáť kopec peňazí a nervov. ?