Henrich (39 rokov) – úbytok na váhe 16 Kg

Henrich (39 rokov) – úbytok na váhe 16 Kg
19. augusta 2017 Martin Hyben

Henrich (39 rokov) – úbytok na váhe 16 Kg

Mám 39 rokov, moja váha sa pohybovala okolo 100 kg, raz viac raz menej. Toto okruhle číslo mi spôsobovalo smútok na tvári a nie len to…ale aj zdravotné ťažkosti /bolesť klbov, chrbtice, bolesti v oblasti krížov, tráviacie ťažkosti,…atď.) dá sa povedať, že všetky zdravotné problémy, ktoré majú obézni ľudia. Cítil som sa proste veľmi zle.
Rozhodol som sa to riešiť, ale nevedel som ako na to. Vyskúšal som aj zopár “osvedčených trikov na chudnutie, diét”, ktorých výsledkom bolo nejaké to kilo dole, ale ako bumerang sa mi to vrátilo aj s “bonusom na váhe”. Chcel som sa zveriť do rúk odborníka a oslovila ma Martinova webová stránka a výsledky jeho klientov. A práve to bolo štartom k tomu, že som sa odhodlal urobiť niečo so svojou váhou. Tak som sa s ním skontaktoval, ale problém bol v tom, že všetky termíny mal obsadené. Po pár dňoch sa mi ozval, či mám ešte stále záujem, že sa mu uvolnilo miesto. Neváhal som ani chvíľu a tým to začalo….
Na prvom osobnom stretnutí mi podrobne vysvetlil, čo tréning pod jeho vedením obnáša, a to informácie ohľadom cvičenia a stravy. Vypracoval mi jedálny lístok na mieru. Mal som obavu, či nebudem hladný,pretože nový jedálniček, to bolo niečo úplne iné, na čo som bol ja zvyknutý. Začal som jedávať pravidelne, šesťkrát denne. A čo by som zdôraznil, je to, že obed a večera boli veľké porcie a vôbec som nehladoval. Zo začiatku som mal problém s trávením, ale aj tento problém sme odstránili.
Čo sa týka cvičenia, tak výborne bolo to, že celý čas bol Martin pri mne, každý jeden cvik mi predviedol ako sa ma správne cvičiť. Cvičili sme trikrát do týždňa. Mojim “utrpením” zo začiatku bolo cvičenie nôh, ale aj to sme zvládli.
Keby som to mal zhrnúť, tak Martinov prístup je profesionálny. Touto cestou mu chcem poďakovať, že mi pomohol zbaviť sa nadbytočných kíl a ukázal ako sa zdravo stravovať. No a teraz už pokračujem v tomto zdravom spôsobe života sám…