Ochorenia: Ako sa z nich čo najrýchlejšie dostať a byť fit?

Ochorenia: Ako sa z nich čo najrýchlejšie dostať a byť fit?
16. decembra 2018 Martin Hyben

Ochorenia: Ako sa z nich čo najrýchlejšie dostať a byť fit?

OCHORENIA. AKO SA Z NICH ČO NAJRÝCHLEJŠIE DOSTAŤ A BYŤ ZNOVU FIT

Takú tu bežnú chorobu, už zažil asi každý. Aj keď sa snažíte celý rok sem tam to doľahne na každého. ?Zvýšený stres, chladné počasie a už je oheň na streche. ?Hrdlo, dýchacie cesty či obyčajný soplík to sú situácie, ktoré vedia poriadne skomplikovať život, najhoršie je že vždy to príde vtedy, keď to človek najmenej potrebuje. Čo robiť a čo nerobiť, športovať či nešportovať, ako to riešim ja, samozrejme bez použitia klasických liekov, keď to človeka chytí sa dozviete v tomto článku.

?Horné dýchacie cesty. Klasický soplík bez teploty.

?‍♂️Tak to je asi jediný prípad, kedy je vhodné si ľahko zašportovať. Podotýkam ĽAHKO, určite nie je vhodné lámať nejaké rekordy, ale ľahké kardio do maximálnej tepovej frekvencie 130, či ľahký pumpovací tréning pomôže rozprúdiť energiu a dostať sa skôr do formy. V ostatných prípadoch je, ale lepšie už ostať doma a oddychovať. ?

Vážnejšie ochorenia.

Teraz mám na mysli zápaly dolných dýchacích ciest, či zapálené hrdlo sprevádzané teplotou. Najdôležitejšie pokladám podporiť prirodzenú detoxikáciu tela. Keďže počas choroby je táto schopnosť tela výrazne zhoršená, je dôležité ju podporiť, aby sa telo mohlo rýchlejšie očistiť od baktérii a vírusov. Sú to hlavne obličky a črevá.

V prvom rade obličky. ?Je dôležité veľa piť samozrejme čistej vody a bylinkových čajov. Vody aspoň 3-4 litre, ak má človek nad 100kg kľudne aj 5. Z čajov sa mi najviac osvedčila palina pravá a praslička roľná, ktorá sa veľmi hodí aj na výplach nosových dutín. Efektívne zabíja baktérie a vírusy v dutinách.

Čo sa týka čriev tak treba poriadne navýšiť príjem vlákniny, teda ?ovocia a ?zeleniny a podporiť to pomletými ľanovými semienkami s ?kyslomliečnymi výrobkami. Pri ovocí a zelenine nešetriť, pretože tu platí čim viac tým lepšie. Nielen pre spomínaný obsah vlákniny, ale aj pre vysoký obsah vitamínov a minerálov, ktoré sú v období choroby nutnosťou. Schválne nespomínam ?tabletkové vitamíny, kedže podľa najnovších výskumov má ovocie a zelenina oveľa vyššiu vstrebateľnosť a využitie v ľudskom organizme ako ich náhrady v tabletkách. A nakoniec samozrejme pár dni kľudu.

Doplnky výživy a preparáty

?Klasické voľno predajné lieky neodporúčam no sú výrobky, ktoré sa mi osvedčili a pomohli sa zbaviť choroby rýchlejšie.

Koloidné striebro zabíja baktérie a vírusy a imunitu podporia výrobky od Diochi Slovakia. Hlavne Dinavir a Diocel.

Takže teraz už viete ako sa snažím riešiť choroby ja, samozrejme nikoho nenútim, aby ich liečil takto a ak si nie je istý je vhodné aby navštívil svojho lekára a poradil sa o možných postupoch liečby.