Šimon (30 rokov) – úbytok na váhe 11 Kg

Šimon (30 rokov) – úbytok na váhe 11 Kg
19. augusta 2017 Martin Hyben

Šimon (30 rokov) – úbytok na váhe 11 Kg

V prvom rade chcem povedať, že prečo som sa vlastne rozhodol pre voľbu osobného trénera:

1. Mám sedavú prácu a tak ma napadlo, že precvičenie komplexne celého tela je pre mňa tá správna cesta.
2. Aj keď to možno nebolo až tak vidieť (teda aspoň iným sa to nezdalo), cítil som že potrebujem zhodiť zopár kíl a vlastne s tým bolo spojené aj to, že už skoro máločo mi chutilo jesť, z dôvodu presítenosti všetkým.
3. Síce som nemal nijakú chorobu, no necítil som sa najlepšie a veľa krát som pociťoval mierne bolesti v oblasti krku, chrbta atď a to najmä keď som sa ráno zobudil a keďže som nemal žiadne choroby, tak som nevedel prečo.
4. No a tiež v neposlednom rade som chcel spevniť a vyformovať postavu.

Tak to boli v skratke dôvody a ďalej by som chcel priblížiť svoje dojmy a pocity po absolvovaní trojmesačného tréningu:

1. Cítim sa byť oveľa silnejším a vytrvalejším v rôznych smeroch (napr. šport, práca atď) ako predtým a čo je pre mňa ešte dôležitejšie, bolesti zmizli preč.
2. Schudol som cca 10-11 kíl a najmä som “zhodil” z tých svalových partii, ktoré boli predtým krytické (napr. brucho) a teraz sú v normále.
3. Komplexne celé telo sa spevnilo a v základe vyformovalo a verte mi, keď si pozriem fotky pred začiatkom tréningov a po skončení tréningov, som rád, že som to celé absolvoval.

No a nakoniec ešte taká otázka: Na čo je vlastne dobrý osobný tréner? Isto veľa ľudí si položí tú otázku a nižšie je môj pohľad na to.

1. V prvom rade pri cvičení s certifikovaným osobným trénerom si môžeme byť minimálne istý tým, že technika cvičenia je v poriadku (pretože na nás neustále dohliada a vedie nás), ale ak cvičíme sami, je tam dosť veľká pravdepodobnosť že budeme cvičiť nesprávne a tým pádom si môžeme zdravotne ublížiť a ku tomu ani nedosiahneme taký efekt cvičenia, ako by sme chceli.
2. Ak niekto nad nami “stojí” a povzbudzuje nás, tak to nehodíme za hlavu aj keď toho niekedy možno máme plné zuby, ale bojujeme.
3. Máme zabezpečené komplexné poradenstvo ohľadom správneho stravovania a vecí s tým súvisiacich.

Na záver chcem povedať ešte toľko, že nič nejde samo bez vynaloženého úsilia a aj ja som mal zopár krát chuť hodiť všetko za hlavu, no neurobil som to a zaťal som zuby, makal ďalej a teraz viem že som dobre urobil a na tom mal nemalý podiel aj Martin. Ďalšia vec je tá, že základom úspechu bolo okrem samotného cvičenia aj striktné dodržiavanie stravy (čo som aj dodržiaval) a teraz viem aj na vlastnej koži, že dodržiavanie stravy a správny tréning dokážu zázraky a k tomu aby ste to dosiahli je najlepším receptom správna voľba osobného trénera. No a podľa mňa Martin tou správnou voľbou aj je.

A ešte jedna dôležitá poznámka: Je potrebné si uvedomiť, že ak sa dáme na túto cestu, tak je potrebný ku tomu hlavne náš pevný postoj = rozhodnutie niečo so sebou urobiť a že to všetko robíme hlavne pre seba aby sme sa cítili a vyzerali lepšie, no a osobný tréner nám v tom “iba” pomáha a ak sa týmto smerom na to nastavíme, tak v takomto prípade s osobným trénerom zaručene dosiahneme požadovaný výsledok.