Zázračné diéty.

Zázračné diéty.
21. júla 2018 Martin Hyben

Zázračné diéty.

Viete ako fungujú všetky “zázračné” diéty? Základ tvorí vždy kalorický deficit. Dokonca v niektorých prípadoch, až extrémny. Takže nie je kúzlo v tom, že prestanem jesť sacharidy, či prestanem jesť mäso a preto chudnem, ale len preto, pretože vytvoríte kalorický deficit.

Väčšinou sa, ale takéto diety nedajú dlhodobo udržať práve pre extrémny prístup, čo vedie samozrejme k jojo efektu a veľa krát, aj k zdravotným problémom. Čiže všetko čo nie je dlhodobo udržatelné, neprináša dlhodobé výsledky.

Ak chcete naozaj získať štíhlu postavu, ktorá bude dlhodobo udržateľná je dôležité v prvom rade nerobiť telu extrémy a dostať ho do pohody. To sa dá jedine tak, že dáte telu dostatok toho čo naozaj potrebuje. Teda pravidelný prísun bielkovín, sacharidov, tukov, vitamínov, minerálov a samozrejme aj vlákniny v dostatočných množstvách. A nezabúdať aj na pravidelný pohyb, ktorý by sa určite mal skladať zo silovej časti a aj kondičnej.

Áno, áno to ja predsa viem, ale ja chcem len schudnúť a nič viac. Veď ak schudnem budem určite zdravšia, ako keď ostanem tučná.

No, ak ste si to práve povedali, musím Vás sklamať. Lebo ani to vôbec nemusí byť pravda. Extrémnym a rýchlym prístupom docielite len to, že dostanete telo do oveľa väčšieho stresu, ako pred chudnutím a to Vám na zdraví nijak nepridá, len ho určite zhorší. Kvalita života klesá a schudnuté kilogramy neprinášajú radosť, ale ďalšiu frustráciu z neustálych zákazov a obmedzovaní sa. Základ je dostať telo do pohody.

Robte to správne!